نشاني: مشهد، چهارراه شهدا، روبه‌روي شيرازی۱۴، انتهای پاساژ رحیم‌پور ۲۲۳۸۶۱۳ & ۲۲۲۲۲۰۴ & ۰۵۱۱.۲۲۲۵۱۶۷   
  دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸  

 
     اخبار:  
 
 
روند مجوز كتاب تسريع مي‌شود
  کد مطلب: 254
تاريخ: پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۸
منبع:


 
 
 
 
 
گروه فرهنگ و هنر: تاخير در صدور مجوز كتاب يكي از گلايه‌هاي هميشگي ناشران و نويسندگان بوده است، اما ديروز وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از تسريع در روند صدور مجوز كتاب خبر داد و گفت: در اين كه كتاب‌ها بايد بررسي شود كسي حرفي ندارد، ولي مسوولان ما بايد جدي‌تر باشند و اگر لازم است اين بخش تقويت شود. 

گلايه‌اي كه وجود دارد اين است كه سرعت كار در صدور مجوز پايين است. همه نويسندگان و شاعران در زمينه‌هاي مختلف، علاقه‌مند هستند اثرشان سريع تر تعيين تكليف شود و نتيجه به آنها گفته شود.


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در حاشيه افتتاح نمايشگاه كتاب كرمان با اشاره به نقش برپايي نمايشگاه‌هاي كتاب در استان‌هاي مختلف گفت: وزارت ارشاد سعي دارد تا با برپايي نمايشگاه‌هاي كتاب، به آشنايي مردم با كتاب و گسترش فرهنگ كتابخواني دركشور كمك كند و شور و شوق آنها را نسبت به مطالعه كتاب افزايش دهد.


وزير ارشاد همچنين درباره برنامه هايش براي ارتقاي وضعيت مطبوعات در ايران گفت: برنامه ما اين است كه نشريات را رتبهبندي كنيم و بدانيم كه روند و رويكرد آنها چگونه است، آيا به پيشرفت كشور كمك مي‌كنند و به چالش‌هايي كه ما با آن مواجه هستيم و آسيب‌هايي كه جامعه با آن روبه‌روست مي‌پردازند يا نه.


حسيني افزود: به هر حال مطبوعات بايد در خدمت پيشرفت كشور باشند. قطعاً ما از روزنامه‌هايي كه در خدمت اهداف كشور و نظام و مردم باشند حمايت بيشتري خواهيم كرد و اين را با صراحت گفته ايم كه اگر نشرياتي در مسير نادرست گام بردارند نقطه‌اي منفي برايشان منظور مي‌شود. پس از برگزاري نمايشگاه كتاب كرمان در آبان ماه سه نمايشگاه در شهرهاي زنجان، كرمانشاه و شيراز برگزار خواهد شد.


منبع:جام جم آنلاين


 
     
 
 
      ديدگاهها:  
 

پست الکترونيک:حروف عکس را با رعایت بزرگ و کوچکی حروف تایپ کنید

 
بازگشت

info[at]aBook.ir Copyright All right Reserved  Designed by : mem Design Group