نشاني: مشهد، چهارراه شهدا، روبه‌روي شيرازی۱۴، انتهای پاساژ رحیم‌پور ۲۲۳۸۶۱۳ & ۲۲۲۲۲۰۴ & ۰۵۱۱.۲۲۲۵۱۶۷   
  دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸  

 
     انقلاب:  
 
 
"تقویم تاریخ دفاع‌مقدس" در 3جلد
  کد مطلب: 245
تاريخ: سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۸۸
منبع:
يادداشت: رییس مرکز پژوهش‌های دفاع‌‌مقدس نیروی زمینی ارتش، از انتشار 3 مجلد جدید از مجموعه 81 جلدی "تقویم تاریخ دفاع‌مقدس" خبر داد و گفت: این کتاب‌ها طبق روال گذشته، توسط گروهی از امیران ارتش تدوین و توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده‌اند.

 
 
 
 
 

رییس مرکز پژوهش‌های دفاع‌‌مقدس نیروی زمینی ارتش، از انتشار 3 مجلد جدید از مجموعه 81 جلدی "تقویم تاریخ دفاع‌مقدس" خبر داد و گفت: این کتاب‌ها طبق روال گذشته، توسط گروهی از امیران ارتش تدوین و توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده‌اند.

سرهنگ شعاع‌الدین فلاح دوست، در گفت‌وگو با ایبنا با بیان این مطلب، اظهار داشت: مجلدات سیزدهم و بیست‌ویکم از مجموعه تقویم تاریخ دفاع‌مقدس، با عناوین؛ "به سوی بستان" و "فاتحین شلمچه" و بررسی حوادث شهریور 1360 و اردیبهشت 1361 منتشر شده‌ و در بازار نشر، قابل دسترسی‌اند. این دو کتاب، توسط امیران سرتیپ؛ فرهاد بهروزی و نبی کریمی تدوین شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین جلد یازدهم از این مجموعه با عنوان "آزادی نوسود" نوشته امیر سرتیپ نبی کریمی، با محوریت تشریح حوادث رخ داده در جنگ تحمیلی و تیر ماه 1360، در دست چاپ است. این کتاب، پیش از این توسط انتشارات توسعه قلم منتشر شده بود و اکنون به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی، به چاپ خواهد رسید.

رییس مرکز پژوهش‌های دفاع‌‌مقدس نیروی زمینی ارتش، در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا، مبنی بر دلیل انتخاب مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای چاپ مجموعه تقویم تاریخ دفاع‌مقدس، گفت: با وجود توانایی انتشار این مجموعه در ساختار ارتش، سرعت عمل و سابقه درخشان مرکز اسناد انقلاب اسلامی در چاپ کتاب‌های تاریخی، مهم‌ترین دلایل برای انتخاب این نهاد هستند.

فلاح‌دوست در پایان، خاطرنشان کرد: امیران سرتیپ؛ سعید پورداراب، فرهاد بهروزی و نبی کریمی، مشغول گردآوری اطلاعات و تالیف مجموعه کتاب‌های "تقویم تاریخ دفاع‌مقدس" هستند و به دلیل محدود بودن تعداد نویسندگان و با تدبیر فرماندهی نیروی زمینی ارتش، تعدادی نویسنده به این مجموعه اضافه خواهند شد.

مجموعه" تقویم تاریخ دفاع مقدس"، در 81 جلد و با محوریت گردآوری اسناد و گزارش‌های عملیات‌های 8 سال دفاع‌مقدس پیش بینی شده و تا به حال، 10 جلد از آن، با همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.


منبع:كتاب نيوز


 
     
 
 
      ديدگاهها:  
 

پست الکترونيک:حروف عکس را با رعایت بزرگ و کوچکی حروف تایپ کنید

 
بازگشت

info[at]aBook.ir Copyright All right Reserved  Designed by : mem Design Group