نشاني: مشهد، چهارراه شهدا، روبه‌روي شيرازی۱۴، انتهای پاساژ رحیم‌پور ۲۲۳۸۶۱۳ & ۲۲۲۲۲۰۴ & ۰۵۱۱.۲۲۲۵۱۶۷   
  دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸  

 
     اخبار:  
 
 
محسن پرويز:بوي شيطنت از برخي كتاب‌ها مي‌آيد!
  کد مطلب: 241
تاريخ: يكشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸
منبع:


 
 
 
 
معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد با اشاره به اينكه تسريع در صدور مجوز نشر كتاب در ماه‌هاي اخير ارتباطي به انتخابات رياست جمهوري نداشت، گفت: در دوره فعلي مشاركت دادن ناشران در امر صدور مجوز نشر و پذيرش مسووليت از جانب آنها بايد مد نظر قرار گيرد. 

به گزارش مهر، محسن پرويز گفت: درست است كه اداره كتاب با سرعت مناسب به درصد بالايي از كتاب‌ها پاسخ مي‌دهد و البته اين موارد انعكاس پيدا نمي‌كند. همين موارد محدود هم كه ممكن است بنا به دلايلي اتفاق بيفتد و باعث نارضايتي شود نبايد باشد و اين با اصلاح سيستم اداري امكانپذير است و ايده‌آل ما اين است كه مدير مربوطه در اداره كتاب صبح زود همين كه سر كار آمد و دستگاه كامپيوترش را روشن كرد فهرست كتاب‌هايي كه بيش از دو يا سه هفته در انتظار مجوز مانده‌اند با يك علامت اخطار جلو چشم او بيايد تا او متوجه شود كه بايد زودتر به اين كتاب‌ها رسيدگي كند!


وي با ابراز رضايت از دوره مديريت اداره كتاب در چند ماه اخير با رد برخي اظهارات درباره ارتباط روند تسريع در امر صدور مجوز نشر با انتخابات رياست جمهوري، افزود: يكي از ناشران هميشه منتقد وزارت ارشاد قبل از انتخابات گفته بود كه هر چه به زمان انتخابات نزديك مي‌شويم كتاب‌هاي بيشتري مجوز مي‌گيرد در حالي كه واقعيت اين است كه اين مساله ارتباطي به انتخابات نداشت و در واقع با اصلاحاتي كه در سيستم صورت گرفته بود سعي شده بود كه اين روند بهتر شود.


پرويز ادامه داد: گاهي وقت‌ها بوي شيطنت از برخي كتاب‌ها مي‌آيد. در برخي موارد كه به صورت تصادفي به من منتقل مي‌شود چيزهايي مشاهده مي‌كنم كه اينها چيزهايي نيست كه ناشران ندانند خلاف ضوابط است اما متاسفانه ارائه مي‌شود و بي‌دليل حجم كار اداره كتاب ارشاد را اضافه مي‌كند و باعث تاخيرهاي بي‌جا مي‌شود و امكان پاسخدهي مناسب را هم از بين مي‌برد.


 
     
 
 
      ديدگاهها:  
 

پست الکترونيک:حروف عکس را با رعایت بزرگ و کوچکی حروف تایپ کنید

 
بازگشت

info[at]aBook.ir Copyright All right Reserved  Designed by : mem Design Group