نشاني: مشهد، چهارراه شهدا، روبه‌روي شيرازی۱۴، انتهای پاساژ رحیم‌پور ۲۲۳۸۶۱۳ & ۲۲۲۲۲۰۴ & ۰۵۱۱.۲۲۲۵۱۶۷   
  دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸  

 
     انقلاب:  
 
 
بزرگ‌ترين نمايشگاه قرآني امروز آغاز مي‌شود
  کد مطلب: 242
تاريخ: يكشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸
منبع:
يادداشت: مصلاي بزرگ تهران از امروز ساعت 16 ميزبان يكي از باشكوه‌ترين رخدادهاي فرهنگي و قرآني جهان خواهد بود و علاقه‌مندان در سراسر ايران مي‌توانند در آستانه ماه مبارك رمضان و 6 روز زودتر از سال‌هاي گذشته براي بازديد از نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم به تهران سفر كنند.

 
 
 
 
 
جام جم آنلاين- : مصلاي بزرگ تهران از امروز ساعت 16 ميزبان يكي از باشكوه‌ترين رخدادهاي فرهنگي و قرآني جهان خواهد بود و علاقه‌مندان در سراسر ايران مي‌توانند در آستانه ماه مبارك رمضان و 6 روز زودتر از سال‌هاي گذشته براي بازديد از نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم به تهران سفر كنند. 

درهاي ورودي مصلاي بزرگ تهران از ساعت 16 در حالي به روي عموم مردم گشوده خواهد شد كه مراسم رسمي افتتاحيه هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم امروز پس از نماز مغرب و عشاء در شبستان اصلي با حضور انديشمندان، متفكران و مسوولان مختلف كشور برپا مي‌شود.


قرار است مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه مانند سال گذشته با حضور و سخنراني يكي از مراجع همراه باشد كه در همين رابطه و بنا به آخرين اخباري كه در اختيار خبرنگار ما قرار گرفت، هماهنگي‌هاي لازم با دفترآيت‌الله سبحاني صورت گرفته است و ايشان به احتمال زياد سخنران ويژه مراسم افتتاحيه خواهند بود؛ سال گذشته نيز آيت‌الله يزدي در مراسم افتتاحيه حضور داشت.


ساعات كاري نمايشگاه قرآن، امسال با توجه به فصل تابستان، گرماي هوا و همچنين تعطيلي مدارس و دانشگاه‌ها با تغييراتي همراه شده است و بر اساس آن نمايشگاه از ساعت 16 تا 24 ميزبان علاقه‌مندان است و در روزهاي تعطيل نيز ساعت آغاز به كار نمايشگاه 14 خواهد بود.


يكي از بخش‌هاي نمايشگاه امسال كه تغييرات مثبت و عمده‌اي داشته است بخش نشر مكتوب است در اين بخش علاوه بر آن‌كه حضور ناشران رشد 20 درصدي داشته است، فروشگاه بزرگي هم طراحي شده تا مردم بتوانند بر اساس موضوع تمام كتاب‌هايي كه در آن زمينه و موضوع خاص قرآني و ديني به چاپ رسيده را جستجو، انتخاب و با تخفيف ويژه (تا 50 درصد) خريداري كنند.


گسترش فضاي قرآني


همچنين با رايزني‌هاي صورت گرفته با مجموعه مصلي، مساحت نمايشگاه هفدهم قرآن كريم كه سال گذشته 30 هزار متر بود، امسال به 35 هزار متر افزايش يافته است.


دانشجويان علوم ديني و معارف اسلامي امسال مي‌توانند در بخش دانشگاهي شاهد حضور حداكثري دانشگاه‌هاي كشور و استادان برجسته و بنام باشند و حتي با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته در كنار نشست‌هاي تخصصي چندين پايان نامه در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري به صورت زنده در نمايشگاه قرآن دفاع خواهد شد.


امسال همچنين به غير از بخش مكتوب و محصولات فرهنگي و الكترونيكي ديگر بخش‌ها اجازه فروش محصولات خود را نخواهند داشت.


بخش آموزش نيز از بخش‌هاي بسيار جذاب نمايشگاه قرآن است و در اين بخش‌ كلاس‌هاي آموزشي، روخواني، مفاهيم، آموزش نماز و همچنين استعداديابي با حضور قرآن‌آموزان برجسته كشور برگزار مي‌شود و حتي همزمان براي آنها كارنامه نيز صادر خواهد شد و كساني كه داراي استعداد در زمينه فعاليت‌هاي قرآني هستند هنگام بازديد از نمايشگاه حتما به اين بخش مراجعه كنند.


پاسخ به شبهات و سوالات


اما خانواده‌ها و كودكان و نوجوانان سهم عمده و ويژه‌اي در نمايشگاه هفدهم قرآن كريم دارند و غرفه كودك و نوجوان با جلوه‌هاي خاص بصري ميزبان كودكان و نوجوانان است.


بانوان نيز امسال براي نخستين بار داراي بخش تخصصي و مستقل شده‌اند و مسائل و احكام مرتبط با زنان در اين بخش مورد توجه ويژه قرار گرفته است.


از طرفي آنها كه در رابطه با مسائل مختلف قرآني و ديني سوالات و شبهاتي دارند، مي‌توانند هنگام بازديد از نمايشگاه حتما سري به بخش حوزه بزنند؛ چرا كه كارشناسان حوزوي در اين بخش ضمن ارائه محصولات قراني پاسخگوي سوالات و شبهات مردم خواهند بود.


از سوي ديگر جواناني كه قصد ازدواج دارند نيز در نمايشگاه مي‌توانند از مشاوره قرآني و رايگان در اين زمينه بهره‌مند شوند، همچنين بخش ويژه‌اي نيز براي روابط خانواده و تربيت فرزندان با حضور كارشناسان و مشاوران با تجربه و آگاه در نظر گرفته شده است.


بخش الكترونيكي و سايت نمايشگاه نيز ميزبان علاقه‌مندان به فضاي سايبر و مجازي است. در اين بخش علاوه بر آن‌كه سايت نمايشگاه به 3 زبان به صورت جدي فعاليت‌هاي نمايشگاه را به صورت آنلاين پوشش مي‌دهد، براي نخستين بار انجمن وبلاگ‌نويسان قرآني نيز به صورت رسمي تشكيل مي‌شود. در اين بخش انواع محصولات الكترونيكي نيز عرضه و با تخفيف ويژه به فروش مي‌رسد.


اما در نهايت هنرمندان و علاقه‌مندان به هنرهاي آييني و متعهد نيز مي‌توانند به بخش هنر نمايشگاه مراجعه كنند تا در اين بخش ضمن بازديد از محصولات متنوع هنري و ديدار با هنرمندان مطرح از كارگاه حضوري اساتيد برجسته هنر كشورمان نيز استفاده كنند.


 
     
 
 
      ديدگاهها:  
 

پست الکترونيک:حروف عکس را با رعایت بزرگ و کوچکی حروف تایپ کنید

 
بازگشت

info[at]aBook.ir Copyright All right Reserved  Designed by : mem Design Group